Pelgrimstocht dag 21, Acebo de San Miguel – Cacabelos

Afgelopen nacht aardig goed geslapen, eerst nog wat last van benen/voeten door het traplopen maar na een extra pijnstiller ben ik toch aardig snel in slaap gevallen. In de ochtend was ik vrij snel ingepakt. Rond 7.30 rolde ik de herberg uit.

De rit begon met een lange en steile afdaling. Gisteravond had ik m’n accu’s zoals altijd geladen maar dat had ik achteraf beter niet kunnen doen. Mijn accu’s laden tijdens een afdaling namelijk bij waardoor mijn wielen steeds in storing gingen. Uiteindelijk geprobeerd door omhoog rollen de accu leger te krijgen maar dit kostte mij meer energie dan de accu. Dus na wat getob uiteindelijk maar besloten zonder motor af te dalen. Nadeel daarvan is dat ik dan geen hulp met remmen krijg van de motor, die zorgt normaal dat ik niet harder dan ongeveer 8 a 9 kilometer per uur naar beneden rol, nu moest ik zelf remmen met de (niet elektrisch ondersteunde) hoepels en de handrem van mijn voorwiel. Dit maakte de afdaling wel spannender en iets sneller maar met ongeveer 10 tot 12km per uur rolde ik dan toch die berg af.

Onderweg een mooi uitzicht op het dal en tegen de rotswand groeide allerlei mooie planten en bloemen. Vooral veel brem, lavendel en een bloem waarvan Google mij vertelde dat dit Cistus Ladanifer is

Na de grote afdaling werd het bijna vlak (dus kon de motor weer aan!), en kwam ik aan in Ponferada. Ik was van plan hier te overnachten maar het was nog voor 12 uur en nadat ik het mooie en ook grote kasteel van buiten had bekeken, de basiliek had bezocht en een stempel had gehaald bij de toeristeninformatie besloot ik verder te gaan.

Op een paar kleine klimmetjes en afdalingen na was het vrijwel vlak. Onderweg reed ik langs kleine dorpjes waar ik in de kerk ook nog binnen kon kijken. De deur was open maar er stond een tafel voor de opening waardoor ik niet binnen kon. Wel lag er een gastenboek en een stempel dus dat heb ik ingevuld en de stempel in mijn pelgrimspaspoort gezet. Deze is alweer bijna vol. Daarna rolde ik door over een rustige weg met daarnaast veel moestuinen en wijngaarden.

Nu ben ik in Cacabelos in een herberg. Een kamer met 3 anderen. 1 heb ik nog niet gezien (weet alleen dat hij/zij een blauwe slaapzak heeft) en de 2 anderen zijn een Frans echtpaar. Dus ik heb mijn Franse taal weer even kunnen oefenen.

Vanavond ga ik vroeg slapen want ik ben erg moe. Morgen weer op pad.

Groetjes,

Rolstoelpelgrim

1 gedachte over “Pelgrimstocht dag 21, Acebo de San Miguel – Cacabelos”

Plaats een reactie