Na gisteren een dagje weinig te hebben gedaan en daarom ook geen blog is er vandaag weer veel te vertellen. In de ochtend ligt hier vaak een vos bovenop het dakje van de overdekte parkeerplaats. Voor mensen uit Londen is dat heel gewoon want dit zijn dieren die hier veel voorkomen, ook in de stad, maar in Nederland zijn wij dit niet gewend. Ook zie je in alle stadsparken hier wel (grijze) eekhoorns. Leuke beestjes die soms half tam zijn, maar helaas verdringen ze wel hun rode soortgenoten.

Rond 9.30 stapte ik deze dag op de trein, naar het centrum van Londen. Hier ben ik mijn pelgrimstocht echt begonnen. Het doel was de kathedralen (zowel Anglicaans als Katholiek) af te gaan om m’n pelgrimspaspoort een goede start te geven. Allereerst naar Westminster Cathedral, hier vierde ik de mis mee (al kwam ik net iets te laat binnen). Daar kreeg ik na de mis mijn eerste stempel in mijn pelgrimspaspoort. Daarna rolde ik naar Westminster Abbey. Ik meldde mij bij de uitgang omdat bij de ingang een lange rij stond en werd daar toen ik meldde dat ik een pelgrim ben en graag een stempel wil in m’n pelgrimspaspoort gratis binnen gelaten. Ik heb binnen rondgekeken en een stempel gehaald. Daarna naar St Pauls Cathedral, daar had ik moeite om binnen te komen. De 2 jongens bij de achterdeur (de toegankelijke ingang) hadden de opdracht alle tassen te controleren, ik zag het alleen niet zitten om al m’n bagage van m’n stoel te halen, uit te pakken en weer op te laden. Dat kost mij te veel energie en ook zeker een half uur tijd. Toen ik zei niet per se naar binnen te hoeven (ik ben er al een paar keer eerder geweest) en vroeg of ze m’n pelgrimspaspoort dan voor mij konden laten stempelen leken ze niet te snappen wat ik wilde. Uiteindelijk, omdat ze merkten dat ik niet opgaf riepen ze er uiteindelijk iemand bij, die begreep het gelukkig wel, nodigde mij uit (zonder gedoe over tassen). Ik rolde met hem mee naar binnen, en hij sprak een priester aan die de stempel in m’n paspoort zette. Leverde nog een leuk gesprek op. Daarna mocht ik zelf nog rustig de kerk bezichtigen, dus dat was leuk. Zo kwam het dus toch helemaal goed.

Na de St. Paul Cathedral was het tijd om naar de andere kant van de Theems de Cathedralen van Southwark te bezoeken, eerst Southwark Cathedral en daarna nog St. George Cathedral Southwark. Bij beiden kreeg ik een stempel en heb ik nog even met de mensen van de Kathedraal gesproken. Dus 4 Kathedralen en een Abbey in 1 dag.
In mijn kerk help ik al een tijdje mee met de Alpha cursus, avonden waar je begint met een lekkere maaltijd en daarna een filmpje kijkt en samen over het christelijk geloof en het leven spreekt. Erg leuk om te doen. Maar die Alpha cursus is ooit begonnen in Londen (Holy Trinity Brompton) en daar zijn ook delen van de filmpjes die gekeken worden opgenomen, en ook bij die kerk ben ik even langs gerold. Helaas was ik net een kwartier te laat en was de kerk al dicht. Dus geen stempel.

Het begon ook weer flink te regenen maar het Victoria en Albert Museum zit daar om de hoek. Daar ben ik nog een klein uurtje binnen geweest en toen gingen ze sluiten. Ik heb er voornamelijk gekeken naar middeleeuwse- en kerkkunst. O.a. een beeldje van St. Jacob, dus toch een beetje Santiago!
Tussen al die kerken/kathedralen door heb ik nog vele andere typisch Londense dingen gezien, Big Ben, Londen eye, towerbridge, Buckingham palace, rode dubbeldekker bussen en taxi’s. Maar ik ben al vaak in Londen geweest dus hoewel het best leuk is om dit te zien is dat niet meer waar ik voor kom.

Daarna naar station Clapham Junction gerold en de trein terug gepakt naar m’n zus. Morgen ga ik vanaf daar weer starten maar voor vandaag, waarin ik meer dan 25km door Londen heb gerold, was het wel weer goed.
Morgen weer meer.
Groetjes,
Rolstoelpelgrim
Zo dat was me het dagje Londen wel zeg. Wat heb je veel gezien! Wat zijn de kathedralen daar (in heel Engeland) imposant he? Zo vol met pracht en praal dat je niet weet waar je kijken moet. Heerlijk dat je weer onderweg bent. Ik geniet weer mee!
Geweldig veel beleefd alweer zeg!
Goedemorgen , ik ben nog nooit in Londen geweest en wat je beschrijft lijkt me 1groot avontuur om dit allemaal te kunnen zien zowel binnen als buiten de gewenste prachtige gebouwen . Wat een voldaan gevoel zal je ‘s avonds gehad hebben en wat tof hier een zusje in de buurt te hebben . Heel veel
Plezier bij de volgende belevenis , groetjes Hennie van
Wat een mooi avontuur ben je weer gestart!
Echt prachtig wat je allemaal doet.
Een tocht die ook op mijn verlanglijst staat .
Ik volg met veel enthousiasme weer je hele belevingen,kijk er telkens naar uit
Ik wens je veel goeie moeden veel genot.
Wat een mooi avontuur ben je weer gestart!
Echt prachtig wat je allemaal doet.
Een tocht die ook op mijn verlanglijst staat .
Ik volg met veel enthousiasme weer je hele belevingen,kijk er telkens naar uit
Ik wens je veel goeie moed en veel genot.
Hallo Pelgrim!
Ik ben ook nog nooit in Londen geweest, maar als ik jouw verhalen lees moet daar beslist verandering in komen!
Ik ben weer reuze benieuwd naar al jouw belevenissen tijdens dit nieuwe avontuur!
Gaaf hoor! Ik ga van de zomer naar Londen en doe hier allemaal inspiratie op.
Gebruik je voor deze tocht een speciaal pelgrimspaspoort of ‘gewoon’ die van de Camino?
Ik heb een speciaal paspoort voor Engeland
Oh gaaf, wist niet dat dat bestond!
Ik ben nog nooit in Londen geweest,maar nu lees en beleef het mee via jou blog.
Dank voor het delen hiervan
en succes verder ik kijk al uit naar je volgende avontuur.
Wow, 25 km rollen vind ik best wel stevig, ook al is het ondersteund. Is het OV daar zo goed toegankelijk?
Wat leuk, zo’n kerkendag. Wij fietsten de afgelopen week langs de Bodensee en bezochten ook heel wat kerken. Zonder stempel paspoort 🙂
Succes met de volgende routes!
Wat een mooie kathedralen he…. en ik zag dat in jou wiel ook een soort van kathedraal staat in mozaïek
Mooi hoor.
Heel veel succes en plezier onderweg. ⚘️♀️
Wat een kanjer van een pelgrim ben jij
In mijn oog.Nog mooier dat ik je zomaar een keer heb ontmoet in kevelaer. Het ga je goed
.Laura , en hoor nog vast wel .wat van je.groetjes Adrie